ФОТО: Директорката Вренцоска блесна на Антички

Директорката на Охридско Лето Сузана Вренцоска синоќа блескаше на Антички Театар во Охрид.

Прочитај повеќе

ФОТО: И Муцунски во Охрид со шарени чорапи

Еден од малкуте познати бизнисмени кој синоќа се појави на отворањето на Охридско Лето на полупразниот Антички Театар е бизнисменот Златко Муцунски.

Прочитај повеќе

Иванов Јуниор на Охридско Лето со маица и натпис: Конески визионеру !

Написот на неговата маица го предизвика вниманието на присутните.

Прочитај повеќе

Вренцоска и Стојаноски во тон

Директорката на Охридско Лето Сузана Вренцоска и Градоначалникот Јован Стојаноски носеа иста боја на кошули на прес конференцијата со која го најавија стартот на фестивалот.

Прочитај повеќе

Секретарот Игор Бежоски со LIKE на тангата од Карлеуша

Или како што би рекле србите:„Шта је лепо и Богу је мило “

Прочитај повеќе