Вести од Фото

ФОТО: Турбо Вмровци на ЦЕЦА !!!

Новото ВМРО ДПМНЕ ги тргна маските - нема веќе криење на ЦЕЦА !!!

Прочитај повеќе

ФОТО: Директорката Вренцоска блесна на Антички

Директорката на Охридско Лето Сузана Вренцоска синоќа блескаше на Антички Театар во Охрид.

Прочитај повеќе

ФОТО: И Муцунски во Охрид со шарени чорапи

Еден од малкуте познати бизнисмени кој синоќа се појави на отворањето на Охридско Лето на полупразниот Антички Театар е бизнисменот Златко Муцунски.

Прочитај повеќе

Иванов Јуниор на Охридско Лето со маица и натпис: Конески визионеру !

Написот на неговата маица го предизвика вниманието на присутните.

Прочитај повеќе

Вренцоска и Стојаноски во тон

Директорката на Охридско Лето Сузана Вренцоска и Градоначалникот Јован Стојаноски носеа иста боја на кошули на прес конференцијата со која го најавија стартот на фестивалот.

Прочитај повеќе