Вести од Видео

Како власта во Охрид во 2006 отвори нова автобуска станица ? !

Всушност автобуската била отворена пред 12 години ?!

Прочитај повеќе

ИБ ФИТНЕС модна ревија 2018

Во нај современиот и нај голем приватен спортски центар во Охрид ИБ ФИТНЕС синоќа се одржа модна ревија на која се презентираа костуми за капење од „Сара Фешн“ ( Sara Fashion ) .

Прочитај повеќе

МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ во изведба на фолклорен ансамбал од Полска

МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ во изведба на фолклорен ансамбал од Полска

Прочитај повеќе

Дождливо лето - повоторно врни во Охрид

Продолжува дождливото време , а породен дожд и попладнево го погоди Охрид и Македонија.

Прочитај повеќе

Стојаноски: Имаме еколошка катастрофа, колекторот не функционира !

Градоначалникот на општина Охрид, Јован Стојаноски, во емисијата ClikPlus на ТВ 21, изјави дека во Охрид сообраќајна студија недостасува во изминатите 2018 години после Христа, бидејќи никогаш ја немало.

Прочитај повеќе