Вести од Архива

Интервју со градоначалникот Никола Бакрачески

08 август 2013

Прочитај повеќе

ИНТЕРВЈУ – БАКРАЧЕСКИ: НЕМА ОТКАЖУВАЊЕ !

26 декември 2013

Прочитај повеќе

ИНТЕРВЈУ СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД НИКОЛА БАКРАЧЕСКИ

ОБЈАВЕНО НА 18 ЈУНИ 2015

Прочитај повеќе

Ова е исчезнатиот Ристе Алексиески по кој трага семејството и Полицијата

Ова се фотографиите од исчезнатиот охриѓанец 48 годишниот Ристе Алексиески. Тој е висок околу 170см, тежок околу 65 кг. Облечен во потемна облека (црни/тегет тренерки, темна маица/ блуза) и темна капа на главата .

Прочитај повеќе

ВИДЕО: ПСИХОПАТИ СО НАЈЛОНСКИ ЌЕСИ JА ЗАПУШИЈА ФОНТАНАТА И ГО ПОПЛАВИЈА ПЛОШТАДОТ

Веќе четири дена со ред, непознати сторители смислено врзуваат најлонски ќеси на цевоводите од новата фонтана кај ”Мини Маркет”.

Прочитај повеќе